8140

نحوه ثبت درخواست تعمیر کولر گازی

 

اگر به دنبال تعمیر و یا تعمیر کولر گازی خود هستید در خدمت شما هستیم.شما می توانید به راحتی با کلیک بروی دکمه زیر فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

اگر انتخاب نهایی شما باشیم با افتخار در کنارتان هستیم.

شماره تماس : ۰۲۱۴۴۶۳۵۳۹۶

عیب یابی و تعمیر کولر گازی

 
در صورتی که کولر گازی شما به درستی کار نمی کند نگران نباشید ما در این مقاله به شما کمک می کنیم که بتوانید عیب کولر گازی خود را در سریع ترین زمان ممکن پیدا کنید و در صورت امکان آن را رفع نمایید. برخی ایرادات کولرگازی توسط خود شما قابل رفع است اما برخی دیگر نیاز به یک متخصص دارد. در این مقاله بررسی می کنیم که چه مواردی باعث بروز مشکل می شود و چه مواردی را می توانید براحتی برطرف کنید.

برای سرویس و یا تعمیر کولر گازی خود می توانید با تهران سرویس تماس بگیرید.

خنک نبودن باد کولر گازی

در صورتی که کولر گازی شما روشن می شود ولی باد خنک ندارد ابتدا درجه دستگاه را بررسی کنید که روی باد خنک تنظیم شده باشد در صورتی که تمام تنظیمات کنترل دستگاه درست بود دریچه های کولر را بررسی کنید که تماماً باز باشند و سپس بررسی کنید که ترموستات به درستی تنظیم شده باشد در صورتی که موارد فوق مشکل را برطرف نکردند فیلتر هوا را بررسی کنید و اگر کثیف است آن را تمیز نمایید.

اگر فیلتر کولر شما با گرد و غبار آلوده شده باشد شما هیچ هوایی دریافت نخواهید کرد. وقتی فیلتر مسدود باشد باعث توقف کویل اوپراتور می شود که حتی سرمای کولر این مسدود شدن را تشدید خواهد کرد. اگر مشکل مسدود شدن و آلود بودن فیلتر است، آن را توسط یک برس و آب و صابون تمیز نمایید.

دلایل دیگری که می تواند باعث بروز این مشکل باشد از کار افتادن کمپرسور، نیاز به شارژ گاز، خرابی برد الکترونیکی دستگاه است. برای بررسی و اصلاح این موارد نیاز است که به یک تعمیر کار مجرب و مجاز مراجعه نمایید.

یکی دیگر از موارد در رابطه با فن و موتور فن است. اگر فن به راحتی بچرخد ممکن است در رساندن برق به موتور مشکل ایجاد کند و یا باعث نشتی در خنک کننده شود که در این صورت باید به یک تعمیر کار متخصص مراجعه کنید.

باد کولر گازی گرم است و یا به اندازه کافی خنک نمی کند

اگر کولر گازی شما باد گرم می دهد و یا به اندازه کافی خنک نمی کند از باز بودن دریچه های آن مطمئن شوید حتی بسته بودن یک دریچه هم خنک کردن را سخت تر می کند زیرا هوای گرم دریچه بسته شده با هوای خنک بقیه دریچه ها ادغام شده و هوای خروجی را خنک نمی کند.

در صورتی که دریچه ها مشکلی نداشتند و همه به خوبی کار می کنند و باز هستند ولی همچنان هوای کولر گرم است ممکن است مشکل از نشتی خنک کننده، شیر برقی و یا مشکل در کار سنسور های دما باشد، که جهت رفع آن می بایست از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

اگر کولر گازی شما قدیمی است ممکن است به درستی نصب نشده باشد و یا اینکه فرسوده باشد و یا با اندازه منزل یا محل کار شما متناسب نباشد و قدرت کافی برای خنک کردن کامل را نداشته باشد. اگر کولر گازی برای منزل شما بیش از حد بزرگ یا قدرتمند باشد در بازه زمانی کم و تعداد دفعات بالا مورد استفاده قرار می گیرد که همین امر موجب کاهش بهروری کولر می گردد و در صورتی که کولر شما برای منزلتان کوچک باشد شما مجبورید بیشتر استفاده کنید و این باعث خرابی زودتر کولر شما می شود؛ لذا باتوجه به ابعاد محل کولر خود را انتخاب کنید تا بالاترین بهره و بهترین استفاده را داشته باشید.

نشتی آب از داخل کولر گازی

در صورتی که کولر شما نشتی آب دارد ابتدا برای عدم آسیب دیدگی دستگاه، آن را خاموش کنید سپس مسیر تخلیه آب را بررسی کنید که گرفتگی نداشته باشد و راه تخلیه آب کاملا باز باشد و آب براحتی خارج شود. دقت کنید که کل مسیر را از ابتدا تا انتها بررسی کنید. و حتما بررسی کنید که لوله یا شلنگ خروجی آب سوراخ نباشد. اگر هنوز مشکل نشتی وجود دارد ممکن است تشت تخلیه کولر شما زنگ زدگی داشته و یا پمپ کولر شکسته باشد و یا اینکه بعلت کمبود گاز اوپراتور برفک زده و برفک آب شده آن چکه می کند که در صورت وجود این موارد می بایست جهت تعمیر به تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

نشتی آب از خارج کولر گازی

در روزهای گرم ممکن است زیر کندانسور کولر آب جمع شده باشد و این در صورتی که کولر شما به درستی کار می کند امری عادی است. و همچنین در آب و هوای خنک هم امکان یخ زدگی و ذوب شدن آب در روز و جمع شدن آب زیر کندانسور طبیعی است ولی اگر به دلایلی غیر از این موارد کولر شما نشتی آب از کندانسور دارد اول فیلتر کولر را تمیز و یا تعویض کنید. اگر مشکل حل نشد لوله تخلیه را بررسی کنید که مسدود نباشد در صورت عدم حل مشکل احتمالا خنک کننده کولر دارای نقص است و برای حل آن به تعمیرگاه مراجعه کنید.

نشتی آب در زمان خاموشی کولر گازی

زمانی که خنک کننده کولر گازی در حال تمام شدن است و یا فیلتر کولر آلوده شده باشد، کولر شما هنگام کار کردن یخ می زند و بعد از خاموشی یخ ها ذوب شده و کولر نشتی خواهد داشت. اگر تمیز کردن فیلتر مشکل را برطرف نکرد برای برطرف کردن مشکل حتما با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

سرمای بیش از حد کولر و اتومات نکردن

این مشکل نشاندهند خرابی ترموستات است که می بایست تعویض گردد. در صورتی که سریعا نسبت به تعویض ترموستات اقدام نکنید کار مداوم کولر به کمپرسور آسیب می رساند و قیمت ترموستات در مقابل تعمیر کمپرسور به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست پس هرچه سریعتر به یک تعمیرگاه مراجعه نمایید.

دیر خاموش شدن کولر گازی

اگر بعد از اینکه کولر خود را خاموش می کنید زمان بیشتری طول می کشد تا کولر خاموش شود احتمالا فیلتر کولر شما کثیف شده و یا کولر شما قدیمی و فرسوده شده است و دیگر دلیل آن عدم تناسب در اندازه محل و قدرت کولر است.

دلایل دیگری که می تواند باعث بروز چنین مشکل شود گیر کردن فن کولر، کوتاه بودن کابل ترموستات، نقص فنی ترموستات و روشن نشدن سیستم مرکزی کولر گازی است.

در صورتی که سیستم مرکزی کولر روشن نشود ایراد از تنظیم ترموستات است در صورتی که مشکل حل نشد از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

عدم حرکت فن داخلی کولرگازی

اگر فن داخلی کار نمی کند شاید چیزی داخل آن گیر کرده است و یا فیلتر هوا کثیف شده است در صورتی که همچنان مشکل وجود دارد احتمالا کویل اوپراتور و مسیر خنک کننده یخ زده است ابتدا اجازه دهید یخ ها ذوب شوند و بعد بررسی کنید که فن کار می کند یا نه. در صورتی که مشکل رفع نشد حتما به یک تعمیرکار مراجعه کنید زیرا ممکن است اجزای داخلی فن مانند تسمه و یا حتی موتور نیاز به تعویض داشته باشد و در صورت تعلل در آن به دستگاه آسیب می رسد.

دلیل دیگری که ممکن است باعث بروز این مشکل شود گیر کردن موتور فن داخلی است. امکان دارد خاک و کثیفی باعث گیر کردن آن شده باشد که برای تعمیر و یا تعویض آن با تعمیرکار تماس بگیرید.

عدم حرکت فن خارجی کولر گازی

در صورتی که کولر شما به درستی خنک نکرده و فن بیرونی کار نمی کند ابتدا جعبه برق و فیوز را بررسی کنید و آن را دوباره تنظیم نمایید. در صورت عدم رفع مشکل امکان دارد خازن استارت به درستی کار نکند. اگر کمپرسور کار می کند ولی فن بی حرکت است فن را با یک چوب هل دهید تا ببینید شروع به کار می کند یا نه. مراقب باشید که هرگز فن را با دست هل ندهید زیرا ممکن است به انگشتانتان آسیب جدی وارد کند. اگر همچنان فن شروع به کار نکرد دستگاه را خاموش کرده و با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید. در صورتی که کمپرسور بدون حرکت فن کار کند ممکن است بسوزد پس حتما آن را خاموش کنید تا تعمیرکار آن را بررسی نماید.

سرو صدای ناهنجار

در صورتی که کولر شما بدرستی کار می کند ولی سرو صدای ناهنجاری دارد احتمالا محل قرار گرفتن کولر مناسب نیست و یا پیچ های کانال ها و یا دریچه های هوا و سایر قسمت ها شل شده است. دلیل دیگر خراب شدن لاستیک های لرزه گیر موتور است که خراب شده و نیاز به تعویض دارد. برای حل این مسائل به یک تعمیرگاه مراجعه کنید.

کار کردن دستگاه بیرونی در صورت خاموش بودن کولر

اگر وقتی کولر را خاموش می کنید همچنان دستگاه بیرونی کار می کند به احتمال زیاد له فرمان کمپرسور اتصالی کرده است برق کولر را قطع کنید و از تعمیرکار کمک بخواهید.

روشن شدن فن موتور و چراغ ها ولی کار نکردن کولر

اگر وقتی کولر را روشن می کنید کار نمی کند ولی فن موتور و چراغ های یونیت داخلی روشن می شود احتمالا کابل ارتباطی بین دستگاه بیرونی و داخلی قطع شده و یا اینکه رله یا کنتاکتور فرمان کمپرسور خراب شده است. از دیگر دلایل این مشکل قطعی فیوز دستگاه خارجی، قطعی برد الکترونیکی می باشد که برای بررسی آن ها به تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

کد خطاهای کولرگازی

کولرهای گازی دارای نمایشگر دیجیتال در صورت بروز مشکل و یا ظهور حالت غیر عادی در دستگاه، دستگاه به صورت اتوماتیک عملکرد را متوقف کرده و با یک علامت اختصاری کد خطایی را نمایش می دهد.

کد خطاهای کولرهای گازی مارک های مختلف متفاوت است برای مشاهده دلایل بروز این خطاها به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید و در صورت نیاز با تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس بگیرید.

نتیجه گیری

تعمیر کولر گازی امری تخصصی است، این مقاله به شما کمک می کند که عیب های احتمالی کولر خود را شناسایی کرده و موارد سطحی آن را بتوانید برطرف نمایید. پس از تعمیر کولر گازی سعی کنید حداقل یک مرتبه در سال وضعیت کولر خود را بررسی کرده و آن را حتما سرویس نمایید تا از بروز مشکلات بزرگ جلوگیری کنید و بهره وری دستگاه خود را به حداکثر برسانید.

ثبت درخواست تعمیر لوازم خانگی

 

سوالات متداول !

 
کارشناسان تهران سرویس  بعد از ثبت درخواست جهت هماهنگی با شما تماس گرفته تا در زمان مورد نظر شما ، تعمیرکار با تجربه و متخصص خود را به محل اعزام کنند.
 
آیا کارشناسان تعمیر بدون هماهنگی با من در زمان مقرر مرجعه می کنند ؟
خیر . تمامی تعمیر کاران تهران سرویس قبل از مراجعه حتما با شما تماس گرفته و زمان حدودی حضور خود را هماهنگ میکنند.
چطور و چه زمانی هزینه را پرداخت کنم ؟
شما میتوانید پس از اتمام کار و تعمیر لوازم خانگی و برطرف شدن مشکل هزینه اعلام شده از طرف تعمیر کار را به خود ایشان و یا حساب تهران سرویس واریز نمایید.
آیا برای تعمیر لوازم خانگی نیاز به تهیه قطعه توسط من می باشد ؟
خیر . در صورتی که در هنگام انجام تعمیر نیاز به تعویض قطعه باشد ، تعمیر کاران تهران سرویس این کار را انجام می دهند.